Профілактика хвороб

  • ГРИБИ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

    Симптомами грибного отруєння можуть бути запаморочення, нудота,
    діарея, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг,
    галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої
    діяльності. Вони можуть з’являтися в різний час — від 30 хвилин до кількох діб
    після вживання грибів.

  • Інформація та рекомендації для громадян та мандрівників

    Інформація та рекомендації для громадян та мандрівників, усіх осіб, що перетинають державний кордон України щодо запобігання інфікуваннюта поширеннюінших небезпечних інфекційних хвороб

  • Захворюваність на гарячку Західного Нілу

    У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібні захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).

  • Як вберегтись від ботулізму

    Ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробами групи клостридій Clostridium botulinum.

  • Що ж робити, якщо ви виявили на тілі кліща?

    Одразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій. Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно.

  • COVID-19

    COVID-19 (коронавірусна хвороба) - гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом S ARS-CoV-2. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом: коли інфікована людина кашляє, чхає чи просто розмовляє з вами з близької відстані (менше 1,5 м). Найбільш поширені симптоми: підвищення температури; кашель; втома; втрата смаку чи нюху.

  • Туберкульоз

    Туберкульоз — це небезпечне інфекційне захворювання. Для захисту дитячого населення від найбільш важких форм туберкульозу в багатьох країнах світу проводиться масова імунізація новонароджених вакциною БЦЖ. До таких країн належить і Україна.

  • Поліомієліт

    Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС, з виникненням парезів і паралічів, іноді може закінчуватися смертю хворого.

  • Дифтерія. Правець. Кашлюк

    З метою імунопрофілактики захворювань на кашлюк, дифтерію та правець в Україні використовується вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюку, адсорбована, з цільноклітинним кашлюковим компонентом, суспензія для ін’єкцій.

  • Кір. Паротит. Краснуха

    Вакцинація проти кору, паротиту, краснухи (КПК) захищає організм дитини від цих трьох, на перший погляд, не смертельних, але дуже підступних захворювань. Кір є високоінфекційною хворобою – кількість сприйнятливих осіб, які захворіють після контакту із вірусом, перевищує 80%.

1 2
Знайти