Усі новини

У Глибоцькій територіальній громаді в рамках проекту “Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні” працюють 12 пунктів скринінгу неінфекційних хвороб

Поділитися:
В Глибоцькій територіальній громаді в рамках проекту “Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні”, який реалізується міжнародною організацією РАТН при фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві в місцевою владою, працюють 12 пунктів скринінгу неінфекційних хвороб.
Жителі громади, старші 18 років, мають можливість в пункті скринінгу отримати безкоштовні послуги з вимірювання рівня артеріального тиску, холестерину, глюкози в крові.
Глибоцька громада є однією з 10 громад в країні, де впроваджується проєкт. В громаді проведена велика робота щодо залучення до даної діяльності немедичних працівників – активістів громади.
Пункти скринінгу розташовані у старостатах, Будинку культури, у ЦНАП, Центрі зайнятості, завдяки чому мешканці громади мають змогу отримати певні послуги, не звертаючись у медичний заклад.
Також на пунктах скринінгу можна пройти опитування щодо факторів ризику, наявних симптомів онкологічних захворювань, з питань ментального здоров’я, визначити рівень стресу, отримати консультацію щодо вакцинації проти дифтерії та правця, пройти навчання зі стресостійкості та отримати інформаційні матеріали, розроблені проєктом РАТН.
Всього за період з 15 квітня до 30 травня 2024 року послугами пунктів скринінгу скористалися 486 мешканців громади.
Впродовж 18 – 20 червня відбулися моніторингові візити на пункти скринінгу представника РАТН Галини Дараган та працівників Чернівецького ОЦКПХ. 18 червня відбулася зустріч з представниками громади, старостами сіл, медичними працівниками, працівниками пунктів скринінгу. Учасників зустрічі привітав голова Глибоцької селищної ради Григорій Ванзуряк.
Проведено навчання щодо алгоритмів скринінгу на неінфекційні хвороби, були опрацьовані практичні навички використання тонометрів, глюкометрів/ холестеринометрів, навчання з гігієни рук, визначено алгоритм взаємодії з медичними фахівцями.
Посилення спроможності громад впроваджувати заходи задля раннього виявлення серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, онкологічних захворювань, зменшення ризиків їх виникнення, зміни поведінки, покращення знань та ставлення до свого здоров’я є важливим напрямком у сфері громадського здоров’я.
Знайти