Усі новини

Ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків

Поділитися:
Ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил, а саме:
–  не купуйте консерви та інші продукти домашнього виготовлення з рук на вулицях та стихійних ринках;
– не вживайте консервовані в домашніх умовах продукти, які зберігалися більше року;
– не можна вживати їжу з ємностей, які можуть нести ризик ботулізму, а саме:
• роздуті банки;
• банки зі здутими кришками;
• банки, з яких щось витікає;
• нещільно закриті банки;
• банки, з яких відчувається дивний або неприємний запах.
У Чернівецькій області у травні 2024 року зареєстрований 1 випадок захворювання на ботулізм у побуті. Фахівцями ДУ «Чернівецький ОЦКПХ МОЗ» проведено епідеміологічне розслідування даного випадку та встановлено, що захворіла жителька Чернівецького району, причиною захворювання стало вживання м’ясної консерви домашнього приготування.
За останні 10 років в області було зареєстровано 26 випадків захворювання на ботулізм у побуті, внаслідок яких постраждало 28 осіб, з них 3 дітей, зареєстровано 1 летальний випадок серед дорослого населення.
Аналіз випадків захворювання на ботулізм за 10 років в області свідчить, що причиною харчових отруєнь стало вживання м’ясних консервів домашнього приготування.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м’яса, риби, рідше — овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в’ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.
Знайти